Svetimas (Alberas Kamiu)

1.50

Autorius: Alberas Kamiu
Puslapiai: 176 (originalas)
Formatas: PDF
Kalba: lietuvių
Žanras: Romanas, Žinynas, Filosofinė grožinė literatūra, Kriminalinė literatūra, Absurdo literatūra, Egzistencinė literatūra

Subtotal:

Add-ons total:

Total:

Aprašymas

Šiame puslapyje pateikiame originalią ir sutrumpintą, elektroninę „Svetimas“ kūrinio versiją, kuri skirta mokinių lietuvių kalbos įskaitos ir egzamino pasiruošimui.

Alberas Kamiu – prancūzų-alžyriečių kilmės filosofas ir rašytojas, egzistencializmo atstovas, laikomas vienu žymiausių XX a. prancūzų rašytojų.

Jaunam prancūzų rašytojui Alberui Kamiu romanas „Svetimas“ pelnė pasaulinį pripažinimą, o jame nagrinėjamos aktualios vienatvės ir abejingumo temos visiems laikams įrašė kūrinį į pasaulio literatūros klasikos sąrašą. Pagrindinis veikėjas – Mersas netiesiogiai gyvena atsiskyrėlio gyvenimą, nors ir dažnai būna tarp kitų žmonių, tačiau jiems yra visiškai abejingas. Šiame kūrinyje atskleidžiama kaip iš tiesų kiekvienas žiūrime tik patys savęs ir nematome, ar nenorime matyti kas darosi aplinkui mus. Labai gilus ir susimąstyti priverčiantis kūrinys.

1955 m. Alberas Kamiu „Svetimą“ apibendrino gana paradoksalia įžvalga: „Mūsų visuomenėje tas, kuris nerauda per motinos laidotuves, rizikuoja būti pasmerktas myriop. Tuo tenorėjau pasakyti, kad mano knygos veikėjas yra atstumtas visuomenės, nes atsisakė žaisti pagal jos taisykles.“ Tarp dviejų pasaulinių karų augęs rašytojas buvo laikomas savo laikmečio moraline sąžine ir vienu iš intelektualinių „prarastosios kartos“ atstovų. Jis plėtojo absurdo, maišto, istorijos ir mirties temas, kurios išreiškė naujosios epochos dvasią, o rašytojo principingumas ir jaunatviškas entuziazmas pelnė jam vietą literatūroje.